smrt na silnicích

Na českých silnicích zemřelo v pátek šest lidí! Nejvíce od začátku roku

Tragická nehoda v Rychvaldu na Karvinsku - 3
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Martin Klícha
Martin Klícha
4.7. 2020 10:09
Téma:

V pátek zemřelo v Česku při dopravních nehodách šest lidí. Tři životy vyhasly v Moravskoslezském kraji, po jednom pak v Praze, Zlínském a Královéhradeckém kraji. 3. červenec je tak zatím nejtragičtějším dnem na českých silnicích letošního roku.

Hned tři smrtelné nehody se staly v Moravskoslezském kraji. K první vyjeli hasiči záchranáři a policisté před půl dvanáctou. V Rychvaldu v ulici Orlovská se čelně srazila dvě osobní auta. Svým zraněním podlehla spolujezdkyně z osobáku, který zřejmě nezvládl řízení a vjel do protisměru.

 

Krátce po 17. hodině vyjely složky Integrovaného záchranného systému k hromadné nehodě na dálnici D48. Motorkář při sjezdu na Exit 54 zřejmě vjel do protisměru, kde se srazil s protijedoucím autem, následně narazil do dalšího.

 

"Řidič motorky byl lékaři na místě resuscitován a následně transportován do nemocničního zařízení, kde dnešního dne svému zranění podlehl. Řidička vozidla Hyundai byla předána do rukou lékařů se zraněním. Ve vozidle cestovaly dále dvě děti a ještě jedna dospělá osoba, u těchto ke zranění nedošlo. U posádky vozidla Opel nedošlo ke zranění,"popsala mluvčí policie Eva Michalíková.

 

 

Před 18. hodinou pak bourala auta u Starého Jičína – Dubu, kde řidič osobáku dostal smyk, vjel do protisměru a tam se bočně srazil s dalším autem. Jeden z řidičů zemřel na místě, druhý byl převezen do nemocnice.

 

K další smrtelné nehodě vyjeli policisté, záchranáři a hasiči Královéhradeckého kraje. Mladík na motorce zřejmě nezvládl pravotočivou zatáčku a vyjel ze silnice, pak narazil do stromu. I přes snahu o oživování svým zraněním motorkář podlehl.

 

 

Poslední dvě tragické nehody se podle policejního informačního portálu staly v Praze a ve Zlínském kraji.

 

Nejvíce dopravních nehod šetřili policisté v pátek 28. února 2020 (357 nehod), nejméně v neděli 22. března 2020 (73 nehod). Před 3. červencem bylo nejtragičtějším dnem, kdy vyhaslo následkem dopravních nehod pět životů, úterý 28. dubna 2020. V prvních pěti měsících roku 2020 zaznamenali policisté celkem 49 dnů bez usmrcení při dopravních nehodách.

TN.cz