Zlaté Hory

Tragický konec pátrání: Holčičku (6) našli mrtvou. Hledaly ji stovky lidí

Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 26. 2. 2020
Téma:

Tragicky skončilo pátrání po šestileté dívence ze Zlatých Hor. Holčičku hledaly kromě policistů a hasičů také stovky dobrovolníků, pátrací akce trvala celou noc. Šťastný konec ale neměla, ráno nalezli dívku bez známek života.

Rozsáhlé pátrání se rozběhlo v úterý kolem půl sedmé večer. Šestiletá dívka byla naposledy viděna u svého bydliště ve Zlatých Horách na Jesenicku. Na facebooku se domluvili i místní, že policistům a hasičům pomohou s hledáním. Sešly se jich zhruba tři stovky.

 

Do akce vyrazila také speciální lezecká a také potápěčská skupina hasičů i kynologové ze Zlínského, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje.

 

"V rámci přeshraniční spolupráce s kolegy v Polsku proběhla součinnost v rámci výměny informací a spolupráci při případné pátrací akci na jejich území i možnosti využití sil a prostředků na našem území," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

 

Brzy ráno ale přišla smutná zpráva - dívenku našli mrtvou. "V ranních hodinách byla pátrací akce ukončena nálezem hledané dívky bez známek života," potvrdila policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Holčičku měli najít kolem čtvrté hodiny ranní.

 

 

Další podrobnosti k případu nechtějí policisté s ohledem na rodinu a věk dítěte komentovat. Není tak jasné, kde přesně se holčička našla. Spekuluje se také o příčině smrti, zatím se neví, zda dívka zemřela násilnou smrtí, nebo třeba nešťastnou náhodou.

 

"Na místo neštěstí byl také vyslán psycholog HZS Olomouckého kraje," uzavřel Hošák. Policie i hasičský sbor zároveň poděkovaly dobrovolníkům za obětavost a nasazení.

 

GALERIE: Pátrání po šestileté dívce ze Zlatých Hor

1
/
4
Zdroj: HZS Olomouckého kraje
Pátrání po šestileté dívce ze Zlatých Hor - 1

TN.cz