Havlíčkobrodsko

Tragický konec vánočního večírku. Muž zemřel po rvačce s kolegou

Bar Žolík v Havlíčkově Brodě
Zdroj: Google Street View
Bar Žolík v Havlíčkově Brodě.
David Pik
David Pik , Kristýna Vondřichová
Publikováno 10. 1. 2020
Téma:

Původně poklidný vánoční večírek jedné z havlíčkobrodských firem se zvrtl. Partička kolegů z práce si 20. prosince užívala párty. Když zábava začala váznout, alkoholem posilněná skupinka se přesunula do baru v centru Havlíčkova Brodu, kde se zřejmě kvůli neshodám dva muži začali prát. Po bitce na zemi zůstal ležet 42letý táta od rodiny, který po několika hodinách zemřel v nemocnici. Případ vyšetřují kriminalisté.

Podle informací TN.cz ke rvačce došlo poté, co se někteří z kolegů rozhodli pokračovat v popíjení, když večírek skončil. Rozjaření účastníci večírku měli zakotvit v baru Žolík nedaleko obchodního domu Alej. Právě tady měla začít strkanice, která skončila rvačkou s tragickými následky.

 

Není jasné, jaká zranění 42letý muž přesně utrpěl a jak surový útok na něho vlastně byl. Jakmile svědci uviděli na zemi ležet muže v bezvědomí, okamžitě zavolali sanitku a snažili se ho vzkřísit.

 

 

Znovu rozběhnout mužovo srdce se podařilo až záchranářům, kteří ho převezli na urgentní příjem havlíčkobrodské nemocnice. Navzdory péči lékařů během několika hodin zemřel.

 

Co přesně k šarvátce vedlo, není známo. Dvojice mužů, pracovníků společnosti zabývající se budováním golfových hřišť, se do sebe měla pustit někdy krátce po půlnoci, kdy skončil oficiální večírek. Technický ředitel firmy, kde muži pracovali, se dle vyjádření pro portál Deník domnívá, že šlo jen o souhru nešťastných okolností a celá událost ho nesmírně mrzí.

 

 

V souvislosti s rvačkou dvojice kolegů údajně po městě kolovala řada fám, od podezření na skupinu výtržníků, která měla 42letého muže ubít k smrti, až po vyřizování účtů a snahu to dělat mimo dohled kamer. Dle informací TN.cz se zřejmě jednalo o neúmyslné zabití.

 

"Kriminalisté z Vysočiny zahájili trestní stíhání jedné osoby pro trestný čin ublížení na zdraví. V případě prokázání viny hrozí pachateli trest odnětí svobody v trvání pěti až deseti let. Další informace k případu nebudeme až do ukončení vyšetřování sdělovat," řekla policejní mluvčí Dana Čírtková.

TN.cz