tragický osud

Strojvůdce vlaku smrti: Na stejném místě před 3 lety zabránil srážce, teď tu zemřel

Jan Houška
Jan Houška
15.7. 2020 18:34
Téma:

Strojvedoucí, který v úterý večer zahynul při tragické srážce vlaků u Českého Brodu, se jednou v podobné situaci již ocitl. Před třemi lety na téměř totožném místě nehodě dokázal zabránit a získal dokonce i ocenění.

Trať už Českého Brodu se stala osudnou čtyřicetiletému strojvůdci, který v úterý ve večerních hodinách přišel při tragické srážce vlaků o život. Ten totiž ve stejném úseku již podobné srážce zabránil před lety zabránil.

 

Stalo se tak před třemi lety, tenkrát hrozilo, že se srazí osobní vlak s drezínou. Každopádně kvůli pohotové reakci tehdy sedmatřicetiletého strojvůdce k srážce nakonec nedošlo a vlaky se podařilo zastavit necelých 50 metrů od sebe. Muž byl později dokonce za svou pohotovost oceněn.

 

Zde se podívejte na reportáž z června 2017:

 

 

"Můžeme potvrdit, že se jednalo o stejného strojvedoucího, který v červnu 2017 svým jednáním zabránil ve stejném úseku u Českého Brodu srážce vlaků," potvrdila informace mluvčí ČD Gabriela Novotná. 

 

 

 

Při úterním vlakovém neštěstí u Českého Brodu, zahynul již zmíněný strojvedoucí osobního vlaku a dalších 35 lidí se zranilo, čtyři lidé jsou zraněni vážně.

 

Tragická nehoda vlaků si vyžádala jeden lidský život. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz