Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.10. 2017 13:18
Zemřeli 4 lidé

Tragický pád mostu u Vilémova u soudu, obviněným hrozí až 10 let

Zdroj: TV Nova

U okresního soudu v Havlíčkově Brodě pokračuje líčení s deseti obžalovanými v případu zřícení bouraného mostu ve Vilémově na Havlíčkobrodsku. Jedná se o pracovníky stavebních firem a bezpečnostních dozorů na stavbě. Před třemi lety pod jeho troskami zemřeli 4 dělníci.

Hlavní líčení u Okresního soudu v Havlíčkově Brodě je naplánováno od úterý do čtvrtka. Během těchto tří dní by měli být vyslechnuti všichni obžalovaní.

 

Právě 10 pracovníků z jednotlivých stavebních firem a také dozorů na stavbě podle obžaloby může za zřícení bouraného mostu ve Vilémově. V září 2014 pod jeho troskami zemřeli 4 dělníci, tři Češi a jeden Slovák, další dva lidé byli zraněni. Případ je velmi komplikovaný. Rozhodovat budou rozsáhlé znalecké posudky. Podle dozorující státní zástupkyně má spis přes 2000 listů.

 

Ke zřícení došlo podle obžaloby kvůli neúměrnému odbagrování zeminy okolo mostu a nedodržení bezpečnostních předpisů na stavbě. Jednotlivé firmy spolu prý vůbec nekomunikovaly. Všem obžalovaným hrozí až desetileté tresty.

 

 

Obžalovaní před soudním líčením uvedli buď to, že se cítí nevinni nebo, že se u soudu vůbec nebudou vyjadřovat.

 

Stavební firmy, které prováděly bourání mostu, už přitom za nedodržení předpisů dostaly od inspekce bezpečnosti práce vysoké pokuty . "Udělili jsme pokuty ve výši 1 592 000 korun," řekl TV Nova vrchní inspektor Státního úřadu inspekce práce Jiří Pelikán.

 

Celé soudní líčení se v tomto komplikovaném případu může podle odhadů táhnout měsíce a možná celé roky.

vbo, David Pik TN.cz
Reklama