smutné loučení

Tragický porod: Sestřičky se smály, holčička zatím zemřela!

Manželé Strachanovi
Zdroj: Profimedia
Malá Bonnie zemřela při porodu, rodiče viní nemocnici
Téma:

Miminko zemřelo během komplikovaného porodu, který probíhal ve velmi uvolněné atmosféře. Srdcervoucí snímek rodičů, kteří se loučí se zesnulou dcerkou, obletěla svět.

Malá Bonnie Strachan se začala klubat na svět v nesprávné poloze, nožičkama vpřed. Přestože byl porod komplikovaný, v nemocnici se tomu sestřičky smály s tím, že by "na takový porod nohama napřed mohly prodávat lístky".

 

Maminka dítěte Emma (29) se radila s lékaři, jestli by nebylo lepší dcerku před porodem otočit, ale podle nich, by to přineslo jen větší rizika.

 

Na sále to podle ní ale na komplikovaný porod vůbec nevypadalo. Emma a její manžel James z britského Suffolku tvrdí, že porodní asistentky v nemocnici v Ipswich žertovaly, smály a byly naprosto nesoustředěné. Holčičku prý nechaly "viset" z těla matky několik minut nohama dolů a až pak jí pomohly ven zbytku těla s hlavičkou.

 

 

"V sále vládla žoviální atmosféra. Porodní asistentka poznamenala, že každý by chtěl vidět porod dítěte, které je otočené nohama dolů a že by na takový porod mohla začít prodávat lístky, " řekla zdrcená Emma deníku DailyMirror.

 

 

Před porodem jí také lékaři tvrdili, že je holčička průměrně velká, teprve po narození vyšlo najevo, že byla větší. To bylo dalším rizikovým faktorem. Doktoři se Bonnie snažili oživit 29 minut, ale nepodařilo se. Dětská patoložka Zoe Meadová tvrdí, že se prostě udusila během porodu, manželé Strachanovi nemocnici zažalovali.

 

Porodní asistentka Suzanne Kellyová řekla, že si byla vědoma, že při komplikovaném přirozeném porodu měl být přítomen i zkušený porodník. Ten prý byl k porodu přivolán, ale nepřišel. Manželé, kteří už mají dvouletého syna Percyho, podali na nemocnici stížnost. Nyní čekají, kdy se uzavře vyšetřování. To jim však dítě nevrátí. Svět obletěla fotka, na které se se svou malou bonnie naposled rozloučili.

 

 

hel TN.cz