ničivé plameny

Tragický požár chatky u Prahy. O život přišla pětačtyřicetiletá žena

Téma:

K tragickému požáru došlo v pátek navečer v obci Petrov u Prahy. O životu tu přišla pětačtyřicetiletá žena, okolnosti vzniku ohně jsou předmětem vyšetřování.

V pátek v pozdním odpoledni došlo v obci Petrov v okrese Praha - západ k požáru rekreační chaty. "Oznamovatel uvedl, že na místě jsou kouřem nadýchaní zachránci ženy, která zůstala uvnitř a nereagovala na volání," uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Na místě byla nalezena mrtvá žena. Zda šlo o majitelku nemovitosti zatím není jisté.

 

GALERIE: Tragický požár v Petrově

1
/
6
Zdroj: AKTU.cz
Požár Petrov

 

"Při požáru chalupy poblíž Jílového došlo k úmrtí pětačtyřicetileté ženy,“ potvrdil mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa. Bližší informace policie z důvodu citlivosti případu sdělit nemohla.

 

Žena byla podle středočeských hasičů nalezena ve druhém podlaží, i přes snahy o její oživení se ji nepovedlo zachránit. "Velitel zásahu povolal na místo členy posttraumatického týmu HZS Středočeského kraje, kteří poskytli první psychickou pomoc pozůstalým," sdělil mluvčí.

 

"Velitel zásahu upřesnil, že jde o dvoupodlažní chatu o přibližných rozměrech 8×5 metrů, která byla celá zakouřená, navíc z části šlehaly plameny. Vzhledem k počtu jednotek zároveň vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu," pokračoval Gabriel.

 

 

 

"Na místě zasahovalo 6 hasičských jednotek, na zásahu se podílelo čtyřicet hasičů,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Příčina požáru a další okolnosti hasiči ve spolupráci s policií vyšetřují. Škoda byla vyčíslena na 3,5 milionu korun.

mj TN.cz