mohla za to svíčka

Tragický požár v Ostravě! Byt pohltily plameny, dva lidé přišli o život

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 8. 5. 2020
Téma:

V Ostravě - Dubině se v časných ranních hodinách na státní svátek stala velká tragédie. V bytě vypukl kvůli zapálené svíčce požár. Hasiči uvnitř našli dvě bezvládná těla - 51letému muži a 89leté seniorce už bohužel pomoci nebylo. Na místě byli mrtví.

K požáru, který vypukl v menším bytě v ulici Jaromíra Matuška v Ostravě - Dubině, vyjížděli hasiči po čtvrté hodině ráno. Na místě zasahovaly dvě jednotky HZS Moravskoslezského kraje ze stanic Jih a Zábřeh. Během zásahu čekala hasiče v bytě smutná podívaná - našli tam dva lidi, kteří již byli po smrti.

 

"Jednalo se ženu ročník 1931 a muže ročník 1969," upřesnila policejní mluvčí Eva Michalíková. V bytě začalo podle informací hasičů hořet od svíčky. "Hlásič požáru tam instalován nebyl, s ním by měli obyvatelé bytu daleko větší šanci na záchranu svých životů i rychlejší uhašení ohně," okomentoval smutnou událost mluvčí hasičů Petr Kůdela.

 

 

Oheň dostali pod kontrolu do dvaceti minut, dohašení pak trvalo jen několik dalších minut. Evakuovat lidi ze sousedních bytů nebylo potřeba. Předběžná škoda byla odhadnutá na 50 tisíc korun. "Policisté nyní budou prověřovat další okolnosti této tragické události," uvedla Michalíková.

TN.cz