rychlost a nepozornost

Tragický prodloužený víkend: Na silnicích zemřelo nejméně sedm lidí

Anežka Vrbicová
Anežka Vrbicová
Aktualizováno 29.10. 2019 00:08
Téma:

Jen za poslední čtyři dny zemřelo na silnicích v Česku nejméně sedm lidí a dalších sedmnáct jich bylo těžce zraněno. Ve většině případů je na vině vysoká rychlost a nepozornost, která pravděpodobně stála i za včerejší tragickou nehodou na Královéhradecku, při které zemřel čtyřiatřiceti letý řidič.

Nehoda se stala chvilku před devatenáctou hodinou mezi obcemi Rusek a Skalička. Šofér osobního auta podle svědků předjížděl kolonu. Pravděpodobně se nestihl včas zařadit a srazil se s protijedoucím traktorem.


"Po příjezdu jsme z vozidla vyprošťovali těžce zraněnou osobu, pokoušeli se o jeho resuscitaci, bohužel byla neúspěšná. A potom jsme ošetřovali další zraněné z ostatních vozidel," řekl Jiří Bartoš od královéhradeckých hasičů.


Auto, před které se řidič zřejmě snažil na poslední chvíli zařadit, skončilo mimo silnici. Řidička se spolujezdkyní byly převezeny s lehkými zraněními do nemocnice.

 

 


Další život vyhasl na Zlínsku, kde řidič nezvládl jízdu na motocyklu. "Na rovném úseku vozovky při předjíždění před ním jedoucích vozidel znenadání prudce zabrzdil, upadl na komunikaci a poté narazil do svodidlového sloupku. Přestože o jeho život bojovali přivolaní záchranáři, muž svým zraněním na místě podlehl," popsala mluvčí uherskohradišťské policie Milena Šabatová.


Tragicky dopadla i sobotní nehoda na Kroměřížsku. Devětatřicetiletý řidič osobního automobilu nestihl včas zareagovat na před ním pomalu jedoucí kombajn s přívěsem a narazil do něj. Vůz zůstal pod přívěsem zaklíněný. Muž svým zraněním na místě podlehl.

 

 


Další život vyhasl na Mladoboleslavsku. "Na dálnici D10 v úseku 63. kilometru došlo ve směru do Prahy k dopravní nehodě, při které se střetlo osobní vozidlo se zvěří, spolujezdec utrpěl smrtelné zranění," přiblížila mluvčí středočeské policie Jana Šteinerová.


Řidiči by se měli mít na pozoru. Srážek se zvěří na podzim přibývá. Jen během neděle bylo ve středních Čechách takových nehod pět.


V pátek si na Liberecku tragická nehoda vyžádala tři životy. Osobní vozidlo se srazilo s popelářským vozem.
 

rod TN.cz