První víkend

Tragický start prázdnin: Zemřelo dvakrát víc lidí než loni!

Téma:

Právě skončený víkend, kterým odstartovaly letní prázdniny, byl velmi tragický, hlavně při srovnání s loňským začátkem léta. Podle policejních statistik zahynulo o prvním prázdninovém víkendu na silnicích osm lidí - dvakrát víc než loni.

Zatímco loni v pátek po předání vysvědčení na silnicích neumřel nikdo, letos byla statistika o horší - zemřel jeden člověk. Výrazně tragičtější byla i sobota - letos pět obětí nehod, loni dvě.

 

Krásné počasí vylákalo v sobotu motorkáře a minimálně dvěma z nich se vyjížďky staly osudnými - smrtelné nehody se odehrály na Znojemsku a Frýdeckomístecku.

 

Srovnatelné jsou neděle - letos i loni podle policejních statistik zemřeli při dopravních nehodách na českých a moravských silnicích dva lidé.

 

 

Jako celek je každopádně letošní první prázdninový víkend řečí čísel dvojnásob tragičtější než ten loňský - od pátku do neděle zahynulo osm lidí, loni čtyři.

 

Policisté i dopravní experti dlouhodobě považují letní prázdniny za rizikové období - nejen kvůli horku, které může u řidičů způsobit zdravotní problémy, ale také kvůli tomu, že šoféři často jedou přes tisíc kilometrů na jeden zátah.

pez TN.cz