žně v plném proudu

Traktorista nezvládl parkování a boural! V krvi měl téměř tři promile

Petr Zapletal
Petr Zapletal, Regina Zajícová
Publikováno 5. 8. 2019
Téma:

Kuriózní nehoda, při které hrál roli alkohol, se stala ve Výšovicích na Prostějovsku. V neděli v poledne tam při parkování havaroval traktor. Přivolaní policisté zjistili, že jeho řidič je opilý. Přístroj ukázal více než dvě a třičtvrtě promile alkoholu v dechu.

V zemědělském družstvu sedl za volant, prohnal se obcí a kousek od svého domu zastavil. Jenomže 29letý traktorista manévr nezvládl. "Krajnice nevydržela váhu traktoru s podmítačem, který se utrhl a převrátil se ze svahu," vysvětlila policejní mluvčí Miluše Zajícová. 

 

K nehodě přijeli také hasiči a jeřáb. Zatímco jeřábník dostával stroj zpět na silnici, policisté dali řidiči dýchnout. V krvi měl téměř tři promile alkoholu. Podle lékaře Lubomíra Nečase se už jedná o otravu organismu. Může dojít i k selhání oběhu, dechu a následkem je smrt.

 

Řidič traktoru policii prozradil, co všechno si před jízdou dal. "Zdůvodnil to tak, že den předtím vypil přibližně deset piv a asi dvanáct panáků," dodala policejní mluvčí. Na muži prý vůbec nebylo poznat, že byl opilý.

 

 

Podle informací TV Nova dostal traktorista v pondělí ráno výpověď i přesto, že jsou žně v plném proudu. Navíc může skončit až na tři roky za mřížemi.

 

Na Prostějovsku to není zdaleka jediný případ. Letos v lednu volali řidiči policisty na šoféra kamionu. 20kilometrová kličkovaná po silnicích skončila nehodou na dálnici. Řidič nadýchal přes tři promile a shodou okolností v pondělí dostal u prostějovského soudu dvouletou podmínku.

TN.cz