zpověď

Traktoristu Davida (23) hledali po nehodě dva dny. Popsal chvíle hrůzy!

Traktoristu vypátrali po dvou dnech
Zdroj: HZS Zlínského kraje, Policie ČR
Foto traktoru ilustrační
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková, Hana Mikulková
Publikováno 29. 10. 2019
Téma:

Po třiadvacetiletém Davidovi se po nehodě na Novojičínsku slehla zem - na místě našli pouze převrácený traktor, který řídil. Policisté ho vypátrali až po dvou dnech - po celou dobu zřejmě ležel v lese. Mladý traktorista redakci TN.cz otřesný zážitek popsal.

Rozsáhlá pátrací akce v Mořkově na Novojičínsku probíhala před necelými dvěma týdny. Lidé našli zaparkované auto a převrácený traktor - po 23letém řidiči ale nebylo nikde ani památky. Davida našli v lese až po dvou dnech. Byl prochladlý a zmatený, ale naštěstí bez vážných zranění.

 

Redakci TN.cz se podařilo mladého traktoristu kontaktovat. Z nehody si téměř nic nevybavuje. "Na nic si nevzpomínám. Asi jsem se při nehodě praštil a byl jsem kvůli tomu mimo. Vzpomínám si jen na to, že jsem nemohl vstát ze země z bláta," popsal otřesný zážitek.

 

 

"Probrala mě zima, cítil jsem se podchlazený. Když jsem se probral, tak jsem se vydal domů. Ani jsem nevěděl, že jsem se s traktorem převrátil. To mi řekli až policisté, když jsem je cestou potkal," vzpomíná David. "Stále si ještě pořádně neuvědomuju, co se stalo," dodal.

 

"Pohřešovaného policisté našli ve čtvrtek ráno. Je živý a vzhledem k jeho stavu, psychickému i zdravotnímu, byl předán do péče lékařů. Při předání nechyběli mladíkovi rodiče, kteří poděkovali záchranářům za záchranu života," uvedla mluvčí policie Pavla Jiroušková po ukončení pátrací akce.

 

Podívejte se jak probíhalo pátrání po traktoristovi:

 

TN.cz