Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.5. 2018 14:23
vážné zranění

Tramvaj se srazila s osobákem, řidičku uvedli do umělého spánku

Nehoda osobního auta a tramvaje ve Švehlově ulici
Zdroj: Twitter, ZZS HMP

Hasiči, záchranáři a policisté vyjeli ve středu odpoledne k nehodě osobního auta s tramvají ve Švehlově ulici v Praze. Žena musela být kvůli vážným zraněním uvedena do umělého spánku. Zhruba o hodinu později vyjížděli záchranáři také k nehodě tramvaje, která tentokrát srazila dítě.

Tísňová linka přijala hlášení o nehodě tramvaje a osobního auta v ulici Švehlova přijala ve středu kolem poledne, na místo okamžitě vyrazili záchranáři, policisté a hasiči.

 

"Hasiči zasahují u střetu tramvaje a automobilu v ulici Švehlova. Asistujeme pražské záchranné službě a zajišťujeme místo nehody," potvrdili pražští hasiči.

 

Řidička (58) zůstala zaklíněná ve voze, utrpěla navíc velmi vážná zranění.

 

"Ženu z dopravní nehody na Švehlově ulici uvedli záchranáři do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, napojili na umělou plicní ventilaci, zavedli žilní vstup a transportovali do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady na ARO s úrazem hlavy," uvedla pražská záchranná služba.

 

 

Přibližně o hodinu později vyjížděly jednotky Integrovaného záchranného systému k nehodě tramvaje znovu, mezi zastávkami Lazarska a Národní třída srazila malé dítě.

 

"Zhruba ve čtvrt na dvě nahlásili svědci sražené dítě tramvají. Na místě zasahovala zdravotnická posádka," uvedla pro TN.cz mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

 

 

Dítě mělo utrpět jen lehčí zranění. Kvůli zásahu záchranářů byl omezen provoz linek 2,9, 18, 22 a 23.

klma TN.cz
Reklama