záchrana

Transport s tygry se zasekl u hranic, trpěli v klecích osm dní! Jeden zemřel

Transport tygrů - 2
Zdroj: ZOO Poznaň
Transport s tygry
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 30. 10. 2019
Téma:

Osm dní stál na polsko-běloruské hranici transport tygrů. Ten se zasekl kvůli chybějícím dokumentům. Zvířata v klecích, které nejsou určené pro delší pobyt, trpěla a poznaňská zoo volá po mezinárodní pomoci. Jeden z tygrů nepřežil.

Skupina deseti tygrů mířila z Itálie do ruského Dagestánu. Na hranici Polska a Běloruska se ale transport zasekl. Běloruští celníci nechtěli náklad pustit dál, chyběly prý potřebné dokumenty jak pro zvířata, tak víza pro řidiče. Informaci přinesl agentura AP.


Transport stál na hranicích od 22. října. "Zvířata jsou nakrmená a mají vodu k pití, ale protože je nákladní auto určené výhradně jen pro převoz, podmínky nejsou ideální," uvedla pro polský portál Polandin mluvčí polských celníků Marta Szpakowská.

 


Jeden z tygrů nevydržel a kvůli stresu a vyčerpání pošel. Zbylých devět tygrů se snaží zachránit poznaňská zoologická zahrada, ve středu je mohla konečně převézt do důstojnějšího prostředí. Vyhlásila také sbírku, aby bylo možné zajistit pro tygry žrádlo a léky.

 


Podle Polandinu kancelář polského státního zástupce vyšetřuje, zda se v tomto případě nejedná o týrání zvířat. Polská veterinární správa je v kontaktu s tou italskou a zjišťuje podrobnosti ohledně transportu.

 

GALERIE: Klece s tygry

1
/
5
Zdroj: ZOO Poznaň
Transport tygrů - 3

TN.cz