otrávené návnady

Travič zvířat z Pardubic přes měsíc uniká policii! Pomozte s pátráním

Petr Brzek
Petr Brzek
Aktualizováno 12:45
28.11. 2019 12:32
Téma:

Policie v Pardubicích stále hledá pachatele, který v polovině října rozházel po městě otrávené návnady. Byl v nich skutečně jed na myši. Potvrdily to laboratorní testy, které si zadala policie.

Vyděšení majitelé psů ve čtvrti Polabiny v Pardubicích nacházeli v trávě otrávené jídlo, to bylo rozházené i poblíž dětského hřiště. Policie nakonec objevila celou igelitku jedu. Testy potvrdily, že jde o materiál, který hubí hlodavce.

 

"Budeme venčit patrně s košíkem, je to v blízkosti našeho baráku, budeme to muset hlídat," popsala jedna z obyvatelek Pardubic.

 

Rozházené návnady už patrně stojí za první otravou. Majitel jorkširského teriéra tvrdí, že zvířeti zkolabovaly ledviny i játra. Nakonec infekce zasáhla končetinu a veterináři ji psovi museli vzít. Muž nepochybuje o tom, že šlo o dílo traviče.

 

"Kdybych ho dostal pod ruce, tak kolegové z policie by měli hodně práce," sdělil majitel psa.

 

 

Otrávené jídlo se našlo v ulici Kosmonautů, policisté objevili návnady v okolí ulic Družstevní a Hlaváčova. Jsou to skoro dva měsíce a policie viníka nenašla. V hledáčku ovšem stále zůstává jeden člověk.

 

"Jde o muže 170 cm vysokého štíhlé postavy. Měl tmavé oblečení," zveřejnila mluvčí policie Dita Holečková.

 

Policisté v říjnu připustili, že otrávené návnady mohou být ve městě i jinde. Od té doby se ale nic nového neobjevilo. Zdá se, že se policisté bez svědků neobejdou. Kdo má k případu co říci, měl by je neprodleně kontaktovat.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / TV Nova