Pořádné pozdvižení

Trestanec utekl z práce, Pardubice vyděsil i žebřík u zdi věznice

Téma:

O pardubické věznici se v posledních dnech hodně mluví - aktuálně policie pátrá po vězni Václavu Palatášovi, který se nevrátil z pracoviště. A je to jen pár dní, co si lidé mysleli, že z káznice chce dokonce někdo utéct. Řidič jedné cisterny totiž se žebříkem zaparkoval u její zdi dost nešťastně.

Pokud by se jednalo o plánovanou akci, která by nakonec i vyšla, tenhle útěk by se pravděpodobně stal stejně slavným jako počin Jiřího Kajínka. Cisterna stála tak blízko zdi, že vězeň by na příčku žebříku pohodlně přelezl.

 

"Existovala reálná obava, že by se mohlo jednat o vozidlo, které by mohlo být použito k útěku vězňů," potvrdila mluvčí strážníků Lenka Uskobová.

 

Strážníci rychle zjistili, že muž za volantem soupravy nenapomáhá trestnému činu, ale jen nezná předpisy. Zastavil v protisměru a šel si odskočit. Dostal pokutu pět set korun.

 

Soupis ubytovaných seděl a žádný vězeň nechyběl. Jenže teď je všechno jinak. Hledá se čtyřicetiletý Václav Palatáš.

 

Podle vězeňské služby jde o zloděje, který měl za zdmi věznice prožít ještě letošní Vánoce. Trest by mu vypršel příští rok, ale už nyní alespoň částečně okusil, jak voní svoboda. Jezdil za Pardubice třídit odpad a z práce se nakonec nevrátil.

 

 

I když není nebezpečný, neměli byste se ho snažit zadržet. Pokud ho poznáte, volejte policii.

 

Už teď je jasné, že Palatáše za tenhle "kousek" čeká ve věznici kázeňský trest. Ten bude mít u soudu zásadní vliv na jeho podmíněné propuštění.

pez, Petr Brzek TN.cz