Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Trh ojetin je na vrcholu, v AAA AUTO padl letitý rekord měsíčních prodejů

AAA AUTO
Zdroj: oficiální zdroj

Skupina prodala ve střední Evropě v srpnu 7804 vozů, nejvíce za 26 let existence

Útlum trhu ojetin, který dříve přicházel o prázdninách, je již definitivně minulostí. Síť 44 autocenter AAA AUTO v srpnu ve střední Evropě prodala nejvíc ojetých vozů za měsíc ve své šestadvacetileté historii, téměř osm tisíc, a překonala tak dosavadní rekord z října 2007.

Blížíme se magické hranici osmi tisíc prodaných vozů měsíčně. Prodeje poboček v České republice se s téměř 4600 automobily v srpnu meziročně zvýšily o téměř 15 %. Nejsilněji rosteme v Polsku, kde díky otvírání nových poboček a rozšiřování jejich kapacity prodáváme o dvě třetiny vozů více než ve stejném období loni a atakujeme hranici 1000 automobilů měsíčně. Celkem jsme tak již letos ve skupině prodali přes 56 000 vozů. Pokud poptávka vydrží, věřím, že překonáme i celoroční prodejní rekord 80000 prodaných aut, kterého jsme dosáhli před jedenácti lety, v posledním roce před ekonomickou krizí,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě autobazarů AAA AUTO. Tomu nasvědčuje i dosavadní celkový růst prodejů skupiny v tomto roce, který za osm měsíců dosáhl hodnoty téměř 11 %. „Těší mě, že letos jsme za 8 měsíců prodali již stejně vozů, jako za celý rok 2013,“ dodala Topolová.

V srpnu byly nejpopulárnějšími ojetými auty, prodanými v tuzemsku, vozy Škoda, které v top ten obsadily pět míst, dále pak Volkswagen, Ford a Hyundai.

Komerční článek