Zásah záchranářů

Tři lidé se vážně zranili při práci s motorovkou! Úrazů s jarem přibývá

Ilustrační fotografie.
Lucie Staničková
Lucie Staničková
22.4. 2020 14:38
Téma:

S příchodem jara a krásného počasí lidé stále častěji vyráží do přírody nebo začínají pracovat na svých zahradách. Proto také přibývá úrazů, zejména při práci se dřevem. Jen během úterního dopoledne zasahovali záchranáři na Vysočině u třech případů.

Při práci s motorovou pilou se dva lidé zranili a utrpěli lehká a středně těžká zranění. "Poraněné pacienty jsme následně převezli k dalšímu ošetření do zdravotnického zařízení,“ informoval mluvčí záchranky Petr Janáček.

 

Třetí pacient se vážně poranil během práce s cirkulárkou. Zraněný skončil v péči posádky letecké záchranné služby. "Ve stabilizovaném stavu ho záchranáři transportovali do traumacentra,“ dodal Janáček.

 

 

Záchranáři proto vyzývají, aby lidé byli při jarních pracích na zahradách opatrní a dodržovali základní pravidla bezpečnosti zejména při manipulaci s motorovými pilami.

 

Již na konci ledna zasahovali záchranáři v Moravskoslezském kraji u vážného případu, kdy si pětatřicetiletý muž na Opavsku rozřízl při práci krk motorovou pilou. Ránu zdravotníci okamžitě ošetřili, zraněného poté převezl vrtulník do ostravské nemocnice.

TN.cz