významné dopravní uzly

Poplach ve Velké Británii: Našli tři balíčky s výbušným systémem

Policie na London City Airport vyšetřuje podezřelé balíčky
Zdroj: Profimedia
Téma:

Britská protiteroristická policie vyšetřuje nález výbušnin. Tři podezřelé balíčky se objevily v úterý dopoledne poblíž vlakové stanice Waterloo, na letišti Heathrow a na letišti London City Airport.

Policie podle webu SKY NEWS obdržela informace o podezřelých zavazadlech v nejvýznamnějších dopravních uzlech Velké Británie v úterý dopoledne. Po následném vyhodnocení zjistila, že se v nich nacházejí improvizované výbušné systémy.

 

Jako první podivnou obálku objevili zaměstnanci letiště Heathrow před desátou hodinou dopoledne místního času. Zaměstnanci okamžitě na místo přivolali protiteroristickou jednotku.

 

Následně letiště preventivně evakuovalo zaměstnaneckou budovu. "Naši zaměstnanci byli z preventivních důvodů evakuováni," uvedla správa letiště. "Balíček byl následně znehodnocen." Žádný z letů nebyl kvůli podezřelé zásilce zpožděn ani zrušen.

 

 

 

Stejné zásilky se objevily také na letišti London City Airport a na nádraží Waterloo. Policie tři poštovní obálky o velikosti A4 předala k posouzení odborníkům. Zásilky byly na místě znehodnoceny. Kdo za podezřelými balíčky stojí, zatím britská policie sdělit nedokáže.

 

"Vyšetřování je zatím v rané fázi, nicméně tato zařízení by podle prozatímních poznatků byla schopná vznícení,“ uvedla londýnská policie. Zařízení prý nebyla nijak složitá.

mj TN.cz