Soud rozhodl

Tři pruhy už nejsou jen Adidas. Firma přišla o ochrannou známku

Adidas
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Německý výrobce sportovního oblečení a obuvi Adidas přišel o unijní ochrannou známku tří pruhů. Rozhodl o tom Tribunál Evropské unie. Společnost je verdiktem zklamaná. Útěchou jí může být, že se to týká jen konkrétního způsobu provedení.

Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví zapsal známku, platnou jen pro Adidas, před pěti lety. Společnost si stála za tím, že značku tvoří tři stejně široké paralelní pruhy, které jsou od sebe stejně vzdálené a mohou být na výrobku umístěny v jakémkoli směru.

 

V roce 2016 jim ale úřad ochrannou známku zrušil. Učinil tak na návrh společnosti Shoe Branding Europe. Firma Adidas se ohradila a podala na společnost žalobu. Tu ale Tribunál EU ve středu zamítl a rozhodnutí úřadu o zrušení známky potvrdil.

 

"Unijní ochranná známka Adidas, která se skládá ze tří paralelních pruhů daných v libovolném směru, je neplatná,“ stojí v prohlášení soudu.


 

Jedna z nejznámějších společností na výrobu sportovního oblečení je z verdiktu zklamaná, přestože ochrannou známku ztratilo jen jedno konkrétní provedení. Odvolat se může k soudnímu dvoru Evropské unie. Informace přinesl portál uk.reuters.com.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

han TN.cz