Nehody na přejezdech

Tři srážky vlaků s auty za jeden den! Čtvrtek je na železnici kritický

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 30. 7. 2020
Téma:

Čtvrtek je na železnici velmi kritický. Došlo totiž zatím ke třem nehodám, kdy se srazil vlak s autem. Nejvážnější byl střet v obci Mačkov na Blatensku. Řidiče auta museli záchranáři s vážným zraněním převést vrtulníkem do nemocnice.

K první čtvrteční srážce vlaku s autem došlo mezi Mysliboří a Sedlejovem na Jihlavsku. Nehoda se odehrála před šestou hodinou ránou. "Střet vlaku s autem se naštěstí obešel bez zranění,“ řekl pro TN.cz mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.


Vážnější byla ve čtvrtek dopoledne nehoda na železničním přejezdu v obci Mačkov na Blatensku. Tam se rovněž srazil osobní vlak s autem.

 


"Ke srážce došlo na železničním přejezdu bez závor. Řidič auta značky Toyota vjel na přejezd v době, kdy svítilo výstražné světlo a znělo zvukové zařízení. Z levé strany přijížděl vlak,“ informoval TN.cz policejní mluvčí Milan Bajcura.


Strojvůdce však srážce už nemohl zabránit a narazil do auta ze strany šoféra. Řidič auta utrpěl velmi těžká zranění. Záchranáři jej poté vrtulníkem převezli do nemocnice.


Ve vlaku cestovalo deset lidí, nikdo z nich se nezranil. Provoz na trati byl v době nehody a následného vyšetřování zastavený. K obnovení došlo přibližně ve čtvrt na dvě odpoledne.


K třetímu střetu vlaku s nákladním autem došlo ve čtvrtek odpoledne v Loučovicích na Českokrumlovsku. Podle mluvčího policistů vjel řidič na přejezd ve chvíli, kdy tudy projížděl vlak. Šofér podle informací nestihl dobrzdit. Dechová zkouška byla negativní.

 


"Jednoho člověka z dodávky zdravotníci ošetřili s lehkým zraněním. Nikdo jiný se nezranil,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Matějů. Ve vlaku cestovalo celkem 19 lidí.


"Připomínáme všem řidičům, aby dbali zvýšené opatrnosti při přejíždění železničních přejezdů. Během letních měsíců se jedná o několikátou zbytečnou nehodu na železnici,“ vyzývá Bajcura.

 

GALERIE: Srážka auta a vlaku v Mačkově

1
/
3
Zdroj: TV Nova
Srážka auta a vlaku v Mačkově - 1

TN.cz