policejní akce

Tři útoky během tří dnů. Ve středních Čechách zloději vykradli další domy!

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 21:55
31.1. 2020 21:42
Téma:

Středočeští policisté už potřetí během tří dnů řeší vykradené domy. Tentokrát si neznámí zloději vyhlédli obec Chocerady na Benešovsku. Není jisté, zda se jedná o nechvalně proslulý gang zlodějů, který ve středních Čechách řádí už několik týdnů. Policie však tuto možnost nevylučuje.

"Před 19. hodinou jsme přijali oznámení o vloupání do dvou rodinných domů," uvedla v pátek večer mluvčí policie Michaela Richterová. Do Chocerad na Benešovsku vyjely desítky policistů, kteří prohledávají okolí, prověřují lidi i auta a pátrají po pachatelích.

 

Na místě jim pomáhá psovod a policejní vrtulník. Policie zatím neuvedla, co všechno se zlodějům podařilo ukrást a jakou škodu způsobili. Není ani jisté, zda páteční událost souvisí s případy ze čtvrtečního a středečního večera, kdy došlo ke krádežím v rodinných domech v jiných středočeských obcích.

 

 

Ve čtvrtek zloději zaútočili v Želivci v okrese Praha-východ, kde měly být vykradeny tři domy. I v tomto případě desítky policistů a vrtulník s termovizí prohledávaly okolí, akce však byla neúspěšná a pachatele se nepodařilo vypátrat. Ve středu se zloději vloupali do dvou domů v nedalekých Mirošovicích rovněž v okrese Praha-východ. I v tomto případě se po zlodějích slehla zem.

 

 

"Zatím není možné určit, jestli to má na svědomí organizovaná skupina a zda spolu události souvisí. Musí se to prošetřit a vyhodnotit, zda byl u všech případů stejný postup," uvedla Richterová. Už ve středu podotkla, že policie nevylučuje, že se jedná o gang zlodějů, který v okolí řádí již několik týdnů a na svědomí má už více než 60 vykradených domů.

 

GALERIE: Vykradené domy v Choceradech

1
/
5
Zdroj: AKTU.cz
Vloupání do domů v Choceradech - 5

TN.cz