První sněm

Nové hnutí Trikolóra si v Brně zvolilo vedení. Předsedou je Klaus mladší

Věra Müllerová
Věra Müllerová
Aktualizováno 20:44
28.9. 2019 19:11
Téma:

Předsedou hnutí Trikolóra se na sobotním ustavujícím sněmu stal podle očekávání Václav Klaus mladší, který neměl soupeře. Ve svém projevu zdůraznil, že chce, aby se Česká republika vrátila do rukou lidí, kteří pracují, platí daně a vychovávají děti.

"Když jsem byl vyloučen z té jedné strany a novináři za mnou přijeli na hory a ptali se, jestli založím nějaký politický subjekt, tak jsem říkal, já vám to nebudu říkat, když na mě tady teče voda ze střechy. Až to oznámím, tak tam budou mažoretky a krásná hudba," prohlásil na sněmu Václav Klaus mladší.

 

Na sněmu dostal jako dárek k svátku cyklistický dres, posléze i funkci předsedy strany. Delegáti navrhli jediného kandidáta. "Nesmíme nechat naši společnost jenom lidem s opačnými názory. Nesmíme jen stínovat nějaká menší zla nebo jim dokonce pomáhat. Musíme se s našimi neomarxistickými, maoistickými a podobnými protivníky utkat čelem," pokračoval na sněmu Klaus, který nakonec získal 185 z celkových 188 hlasů. Tři přítomní delegáti totiž svůj hlas neodevzdali. 

 

 

Novému předsedovi pogratuloval i prezident Václav Klaus. "Musím se přiznat, že by mě nikdy v životě nenapadlo, že budu svého syna někdy titulovat - vážený pane předsedo," řekl otec mladého Klause. První místopředsedkyní hnutí pak delegáti sněmu zvolili poslankyni Zuzanu Majerovou Zahradníkovou, řadovými místopředsedy Jana Tesaře a Norberta Hlaváčka.

 

Hnutí vzniklo 10. června poté, co byl Klaus mladší v březnu vyloučen z ODS za kontroverzní výrok o nových pravidlech ochrany soukromí. Zda půjde hnutí už do krajských voleb v příštím roce, není zatím jasné.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz