Napadení v metru

Policie hledá útočníky z metra. Měli surově zbít a zkopat mladíka. VIDEO

Jan Mareš
Jan Mareš
10.6. 2020 13:04
Téma:

Policisté pátrají po trojici útočníků, kteří v pražském metru měli brutálně napadnout mladého muže. Utrpěl vážná poranění hlavy. Vše prý vyprovokovala hádka.

Podle policie celému incidentu ve stanici metra Náměstí míru předcházela hádka. Na videozáznamu z bezpečnostních kamer je zachyceno šest lidí, kteří pokřikují na jednoho mladíka.

 

Když k nim přijde, tři útočníci se na něj vrhnou pěstmi a kopanci a muž nakonec skončí na zemi. Proti převaze mu nezbývá než si chránit alespoň hlavu. Jeden z útočníků na muže i několikrát dupne.

 

Nakonec se napadeného zastane jeden z cestujících a skupinka z místa odchází. Zraněného měli také okrást o věci, které mu vypadaly z kapes. Z napadení si muž odnesl frakturu nosních kůstek, tržnou ránu nad pravým okem, pohmožděniny v obličeji a na těle.

 

 

Kriminalistům se podařilo několik lidí na záběrech identifikovat, ale útočníci jim stále unikají. Proto se obracejí na veřejnost a žádají o pomoc. Pokud muže na záběrech někdo pozná, ať volá na linku 158.

 

Zároveň policisté pátrají po dívce, kterou chtějí vyslechnout jako svědkyni. Protože k napadení došlo na konci dubna, tedy v době vyhlášeného nouzového stavu, hrozí útočníkům tvrdší trest. Za výtržnictví, ublížení na zdraví a krádež mohou dostat až osm let za mřížemi.

TN.cz