Krimi

Trojice mužů vyráběla pervitin i výbušniny. Soud je poslal do vězení

Petr Zapletal
Petr Zapletal
9.2. 2021 22:36
Téma:

Olomoucký vrchní soud v úterý potvrdil až 11leté tresty vězení pro tři muže z Kyjova. Kromě toho, že vyráběli pervitin, přechovávali i velké množství výbušných látek. Skladovali je v rodinném domě nedaleko kyjovského vlakového nádraží. Dva z odsouzených jsou navíc podezřelí i z vraždy.

Trojice mužů, kterou soudy poslaly za mříže, stojí podle kriminalistů za velkou výrobnou pervitinu v Kyjově. Komando ale mělo během zásahu objevit i stovky kilogramů nebezpečných chemikálií.

 

Zásah proběhl ve dvou domech, a to v dubnu roku 2019. Dodnes jsou policií elektronicky střeženy. Celou ulici tehdy policisté uzavřeli, obyvatele evakuovali. Oba domy byly něco jako chemická laboratoř. Uvnitř zasahovali i pyrotechnici. Údajně se ale zlikvidovaly jen ty nejnebezpečnější látky.

 

 

"Vevnitř jsou stovky nádob různých velikostí a tvarů, ve kterých jsou potenciálně rizikové látky, jak pro životní prostředí, vodu, tak pro zdraví lidí,“ uvedl tehdy policejní mluvčí Filip Zdražil.

 

Majitel domů je jedním z odsouzených a s městem nespolupracuje. Momentálně je ve vazbě a před týdnem s ním začal další soud. Podle policistů je podezřelý ze šest let staré vraždy muže. Společně s ním je souzený i jeho komplic z kyjovské drogové výrobny.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
jh TN.cz