obchod se zdravím

Měli nabízet stovky respirátorů za přepálené ceny, dopadla je policie!

Jan Mareš
Jan Mareš
2.4. 2020 21:43
Téma:

Respirátory a další ochranné pomůcky jsou stále předmětem kšeftařů, kteří se na nich snaží vydělat. Například trojice mužů z Prahy nabízela na sociálních sítích respirátory. Nejen, že je jejich prodej mezi lidmi zakázaný, ale navíc si za jeden účtovali zhruba trojnásobek ceny.

Policisté spustili akci pod názvem FILTR - během dvanácti hodin pražští kriminalisté zadrželi hned tři muže, kteří na sociálních sítích nabízeli respirátory s označením FFP3. U dvou našli 120 kusů. U jejich komplice pak přes pět set.

 

"Kriminalisté zajistili 660 kusů respirátorů typu FFP3," uvedla mluvčí policie Violeta Siřišťová. Jednoho z prodejců zadrželi krminalisté na stanici metra Pražského povstání a to přímo ve chvíli, když chtěl prodat sto těchto respirátorů.

 

Jeden respirátor v ceně asi 350 korun nabízeli za tisíc korun. Kdyby prodali všechny, přišli by si na více než půl milionu. "Trojice se dopustila porušení mimořádného opatření, které vydalo ministerstvo zdravotnictví," řekla Siřišťová.

 

 

Opatření zakazuje prodávat respirátory s třetí třídou ochrany komukoliv jinému než poskytovatelům zdravotních a sociálních služeb. Hrozí za to pokuta až jeden milion korun. Zboží pachatelům policie zabavila a předala ho krajské hygienické stanici.

 

"Náš orgán veřejného zdraví zahájil správní řízení, které je na samém začátku," sdělil TV Nova mluvčí pražské hygieny Zbyněk Boublík. Zatím není jasné, co s respirátory bude. Pravděpodobně je ale dostanou lékaři.

 

Byznys s nedostatkovým zbožím plánoval pravděpodobně i muž z Hodonínska. Při kontrole dodávky u něj policisté našli 121 litrů dezinfekce, kterou chtěl převézt na Slovensko. Přitom se lahve snažil maskovat nápisem destilovaná voda. Také vývoz tohoto zboží je v současné době nelegální.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
Kateřina Sejková TN.cz