předpověď počasí

Příjemné léto pomalu končí! Začátek školního roku proprší

Počasí
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Téma:

I když do konce prázdnin zbývají ještě dva týdny - příjemné letní počasí si užijeme už jen tento týden. Nejtepleji bude v neděli, víkend ale může pokazit déšť místy provázený bouřkami.

Máme před sebou nejteplejší týden následujícícho měsíce, na jehož konci se dočkáme příjemných teplot kolem 27 stupňů Celsia. Víkend vám ale může zkazit déšť, který místy mohou doprovázet bouřky, upozorňuje Český hydrometeorologický ústav.

 

Příští týden pak bude podle meteorologů o něco chladnější. V období od 29. srpna do půlky září se budou denní teploty pohybovat kolem 21 stupňů Celsia. Navíc bude pršet.

 

Užijte si poslední opravdu teplý týden! Jak přesně bude, čtěte níže:

 

Úterý

 

Většinou polojasno, během dne až oblačno a zejména na horách ojediněle přeháňky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, v 1000 m na horách kolem 14 °C, na Šumavě kolem 17 °C. Slabý severní až severovýchodní vítr.

 

 

Středa


Na severu a východě území oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo občasný déšť. Na ostatním území polojasno až oblačno a srážky jen ojediněle. K večeru ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C, v Čechách při malé oblačnosti až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C.

 

Čtvrtek

 

Skoro jasno až polojasno, během dne postupně oblačno a místy přeháňky nebo občasný déšť, zejména v jižní polovině území. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C.

 

Pátek

 

Převážně oblačno, místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C.

 

 

Sobota

 

Polojasno, během dne v Čechách od západu přibývání oblačnosti, postupně přeháňky, místy i bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C. Mírný jižní až jihozápadní 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

 

Neděle až úterý

 

Zpočátku zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Postupně skoro jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty v neděli 19 až 14 °C, v dalších dnech 14 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 25 °C, v závěru období místy až 27 °C.

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Při povodni se potápělo auto se ženou a psem. Čin tohoto hrdiny vás fascinuje!

GALERIE: Další potvrzení, že se mění charakter počasí. Obyvatele Evropy překvapila polární záře!

Související témata:
lud TN.cz