předpověď počasí

Tropické teploty se odkládají! Možná dorazí až příští týden

Déšť
Zdroj: TN.cz
Ilustrační foto
Téma:

I když se už někteří lidé těšili na tropické teploty, podle předpovědi meteorologů se jich zatím nedočkáme. Do konce týdne se budou pohybovat spíše mezi 25 až 27 °C, přes třicítku by se měly přehoupnout až v pondělí. Meteorologové slibují až 33 °C.

Počasí v posledních dnech připomíná v Česku spíše jarní nebo podzimní dny. Teploty se pohybovaly kolem 22 °C a většinou byla zatažená obloha. To se však mělo zlepšit, ale podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) si na tropy ještě počkáme.

Podívejte se na aktuální předpověď počasí:

 

Ve středu bude polojasno až oblačno, ojediněle i přeháňky. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, na horách v 1000 metrech pak kolem 16 °C. I ve čtvrtek se dočkáme podobného počasí. Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Vyskytnout by se mohly také bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C, přes den se pak teploměr vyšplhá až na 27 °C.

 

V pátek se znovu oteplí, ale opět bude spíše oblačno až zataženo. Na většině území přeháňky s bouřkami. Meteorologové však slibují i teploty kolem 28 °C. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 15 až 11 °C.

 

Ani o víkendu se nedočkáme tropických teplot, které by dosáhly 30 °C. V sobotu bude převážně polojasná obloha a teploty kolem 25 až 28 °C. Podle předpovědi do Česka znovu dorazí déšť i bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C.

 

 

V neděli nás čekají stejné teploty, které se budou pohybovat od 25 do 28 °C. Obloha bude polojasná až oblačná, místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty meteorologové očekávají mezi 18 až 14 °C.

 

Až v pondělí bychom se měli dočkat teplot, které se přehoupnou přes třicítku. "Bude polojasno nebo skoro jasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 19 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 33 °C," napsal ČHMÚ na svém webu.

 

A počasí by se mělo čím dál zlepšovat. Od úterý bude až 32 °C, ve středu i 34 °C. "Příští pondělí pak již má šanci dostat se mezi 10 prozatím nejteplejších dnů roku 2019, úterý dokonce mezi 5 nejteplejších," napsal ČHMÚ na facebookovém profilu. 

 

reg TN.cz