Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Týdenní předpověď

Tropické počasí vydrží! Teploty vystoupají k 31 °C, přijdou bouřky

Milovníci letního počasí se mají v tomto týdnu na co těšit. Už o uplynulém víkendu se teploty na mnoha místech v Česku pohybovaly kolem 27 až 29 stupňů Celsia. Ve středních Čechách, Plzeňském a Ústeckém kraji si lidé užili dokonce krásných 30 °C.

Slunečné a teplé počasí vydrží také v tomto týdnu. Teploty totiž vystoupají až k tropickým 31 stupňům Celsia. Od úterý se mohou začít objevovat přeháňky a bouřky, na některých místech mohou být silné.

 

"První týden bude teplotně nadprůměrný, minimální noční teploty budou klesat většinou na 16 až 10 °C. Maximální denní teploty budou stoupat na 25 až 31 °C, v závěru týdne poklesnou na 21 až 25 °C," předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

 

V pondělí a v úterý bude jasno či skoro jasno, ráno ojediněle s mlhami. Odpoledne a večer mohou přijít přeháňky nebo bouřky. Ty by měly v úterý zasáhnout hlavně západ republiky. Přes den se teploty budou pohybovat mezi 25 až 31 °C. V noci neklesnou teploty pod 10 stupňů Celsia.

 Ve středu se denní teploty udrží na stejných hodnotách. Meteorologové očekávají 27 až 31 °C. Bude jasno až polojasno, odpoledne se zvýšenou oblačností, na východě místy přeháňky a bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C.

 

Ve čtvrtek bude polojasno, od západu bude přibývat oblačnosti a přeháněk, místy mohou být i bouřky, ojediněle i silné. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C, denní teploty budou 26 až 30 °C.

 

 

V pátek a o víkendu bude polojasno, přechodně oblačno, místy s přeháňkami, zpočátku i bouřkami. Denní teploty budou 25 až 29 °C, postupně se mírně ochladí na 21 až 25 °C.

Podívejte se na ranní předpověď počasí: 

pan TN.cz