víkendová předpověď

Tropické teploty zatím nečekejte, o víkendu mohou v Česku řádit i bouřky

Bouřky
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Martin Klícha
Martin Klícha
23.7. 2020 10:37
Téma:

I ve čtvrtek nás čeká klasické letní počasí, podle meteorologů se teploty budou pohybovat v normálu, není ani příliš zima, ani příliš teplo. Na řadě míst bude slunečno, zejména na severu ale bude oblačno. Srážek bude minimálně. Další dny už by ale mělo pršet více, místy se navíc mohou objevovat bouřky.

Podle meteorologů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude ve čtvrtek převážně polojasno až skoro jasno. Srážek by mělo být málo, zejména odpoledne se mohou přeháňky a bouřky objevit na jihu Čech, na Moravě nebo ve Slezsku. Teploty se budou pohybovat kolem 23 až 27 °C.

 

"Teplota odpovídá dlouhodobému normálu, tedy pro tuto roční dobu není příliš zima, ani příliš teplo," uvádí ČHMÚ.

 

Extrémy teplot ve dvou metrech - 23. 7. 2020 - 18:00:

 

V pátek budou přeháňky s bouřkami četnější, také teplota vystoupí nepatrně výše, mělo by být kolem 24 až 28 °C. K večeru by mělo ubývat srážek i oblačnosti.

 

V sobotu bude polojasno až oblačno. Ráno se mohou ojediněle objevovat mlhy. Opět se mohou místy objevovat přeháňky nebo bouřky. Teploty v noci klesnou k 15 až 11 °C, přes den by pak mělo být 24 až 28 °C.

 

 

V neděli počasí u nás ovlivní studená fronta, od západu bude během dne přibývat oblačnost, na většině území se budou objevovat přeháňky, bouřky se můžou vyskytnout místy. Teploty by měly opět vystoupat k 24 až 28 °C, na západě bude jen kolem 22 °C.

 

"Začátkem příštího týdne se do střední Evropy rozšíří výběžek vyššího tlaku od západu. Postupně kolem tlakové níže, která bude postupovat z Britských ostrovů nad Skandinávii, bude do střední Evropy proudit teplý a vlhčí vzduch od jihozápadu," doplňuje ČHMÚ.

TN.cz