Jak bude?

Tropy se zatím nevrátí, víkend celý proprší! PŘEDPOVĚĎ na týden

Téma:

Pokud netrpělivě vyhlížíte návrat tropického počasí, musíte ještě vydržet. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) nás totiž čeká deštivý a zakaboněný víkend s teplotami kolem dvacítky.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, v západní polovině Čech až zataženo. Ojediněle přeháňky, později večer na západě Čech přeháňky místy. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, v 1000 m na horách kolem 15 °C.

 

"V pátek bude oblačno až zataženo, na východě zpočátku polojasno. Od západu občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C, na východě až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C," uvedli meteorologové.

 

Pokud se o víkendu chystáte na výlet, nezapomeňte si přibalit deštníky nebo pláštěnky. Sobota bude převážně zatažená, s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle i bouřkami. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C.

 

V neděli to nebude o moc lepší. "Většinou oblačno, místy déšť nebo přeháňky. K večeru ubývání srážek. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C," slibuje ČHMÚ.

 

 

Deštivé bude i příští pondělí. Má být převážně oblačno a místy přeháňky nebo občasný déšť. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C, přes den vystoupají na 19 až 23 °C.

 

A jak bude od úterý do čtvrtka? "Oblačno až polojasno, zpočátku místy, postupně ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 13 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 23 °C, v závěru místy až 25 °C," uzavírají týdenní předpověď meteorologové.

 

Podívejte se na předpověď počasí:

 

pez TN.cz