Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Jak bude?

Tropy se zatím nevrátí, víkend celý proprší! PŘEDPOVĚĎ na týden

Pokud netrpělivě vyhlížíte návrat tropického počasí, musíte ještě vydržet. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) nás totiž čeká deštivý a zakaboněný víkend s teplotami kolem dvacítky.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, v západní polovině Čech až zataženo. Ojediněle přeháňky, později večer na západě Čech přeháňky místy. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, v 1000 m na horách kolem 15 °C.

 

"V pátek bude oblačno až zataženo, na východě zpočátku polojasno. Od západu občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C, na východě až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C," uvedli meteorologové.

 

Pokud se o víkendu chystáte na výlet, nezapomeňte si přibalit deštníky nebo pláštěnky. Sobota bude převážně zatažená, s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle i bouřkami. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C.

 

V neděli to nebude o moc lepší. "Většinou oblačno, místy déšť nebo přeháňky. K večeru ubývání srážek. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C," slibuje ČHMÚ.

 

 

Deštivé bude i příští pondělí. Má být převážně oblačno a místy přeháňky nebo občasný déšť. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C, přes den vystoupají na 19 až 23 °C.

 

A jak bude od úterý do čtvrtka? "Oblačno až polojasno, zpočátku místy, postupně ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 13 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 23 °C, v závěru místy až 25 °C," uzavírají týdenní předpověď meteorologové.

 

Podívejte se na předpověď počasí:

 

pez TN.cz