Psychická pohoda

Trudomyslnost v izolaci nehrozí: Tři seniorky přišly na super vychytávku

Kamarádky
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Michaela Trochová
Michaela Trochová
Publikováno 21. 3. 2020
Téma:

Nucená domácí karanténa nebo omezené možnosti vycházení představují nemalý nápor na psychiku. O to intenzivněji to pociťují lidé, kteří žijí samy. Tři britské seniorky vymyslely skvělý způsob, jak si samotu v časech koronaviru zpříjemnit.

Doreen, Dotty a Carol jsou na první pohled tři obyčejné seniorky ze severu Anglie, které se od jiných důchodců příliš neliší. Než aby se ale trápily samotou každá ve svém domově, rozhodly se strávit izolaci společně. Samota je totiž velkým nepřítelem psychické pohody.

 

Pesimistické odhady hovoří o tom, že by senioři v Británii mohli zůstat v domácí izolaci až tři dlouhé měsíce. Zdá se, že tyto dámy znají recept, jak si toto období zpříjemnit. Podle videorozhovoru, který uveřejnila stanice BBC, to vypadá, že zatím jim ponorka nehrozí a ve společné domácnosti si užívají spoustu legrace a smíchu.

 

 

Letité přítelkyně si byly mnohokrát oporou již v minulosti, třeba v těžkých chvílích rozvodu nebo po ztrátě manžela. Recept na pohodu v izolaci je podle nich jednoduchý: potřebují mít k dispozici dostatečné zásoby levného vína, občas si zacvičí a hodně času stráví sledováním seriálů.

 

 

Sedmdesátnice se spolu znají přes čtyřicet let, ale přiznávají, že na hašteření občas dojde. Spor stále vedou například o to, v domě které z nich izolaci stráví. Jedna se může pochlubit kabelovkou, jiná zas zahrádkou a žádná se očividně nechce vzdát prostředí, na které je zvyklá.

TN.cz