foto uvnitř

Trump dostal neobvyklý dárek – balíček s koňským hnojem!

Americký prezident Donald Trump
Zdroj: Profimedia
Téma:

Americký prezident Donald Trump a ministr financí Steven Mnuchin dostali společný vánoční dárek. Psycholog Robert Strong naplnil ozdobenou krabici koňským hnojem a zaslal ji jako protest proti daňové reformě, která začne platit od ledna.

Neobvyklý vánoční dar ležel na příjezdové cestě u Mnuchinova domu v losangeleské čtvrti Bel Air. Byl adresován i pro prezidenta Trumpa. Psycholog Robert Strong se k balíčku později přihlásil s tím, že jde o nesouhlas s reformou, která podle něj poškodí chudé Američany.

 

"Protest by měl mít legrační náboj," odpověděl psycholog na dotaz, proč vybral právě hnůj. Zásilku našel Mnuchinův soused. Dárek ale vyvolal bezpečnostní obavy, proto byli na místo přivoláni pyrotechnici. Podle policie nešlo o trestný čin, protože balíček nebyl nebezpečný a tato forma protestu byla legální.

 

 

 

Rozsáhlou reformu daní podepsal Trump před týdnem. Reforma mimo jiné snižuje daně z příjmu právnických osob na 21 procent z nynějších 35 procent. Lidem umožňuje snížit daňový základ o dvojnásobek současného stavu.

 

 

Trump po hlasování Kongresu označil reformu za dárek pro Američany, neboť jim sníží daňovou zátěž. Kritici reformy prohlašují, že prospěch z ní budou mít především korporace a bohatí lidé. Podle Trumpa ale změny povzbudí celé hospodářství, zejména střední třídu.
 

ham TN.cz