kritizuje guvernéra

Trump hrozí Kalifornii: Vezmu vám peníze na boj s lesními požáry!

Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 4.11. 2019 11:55
Téma:

Americký prezident Donald Trump hrozí snížením federálních peněz určeným k boji s požáry v Kalifornii. Na sociální síti kritizoval i práci tamního guvernéra Gavina Newsoma. Newsom na slova Trumpa rychle reagoval.

"Kalifornský guvernér Gavin Newsom lesy spravuje hrozným způsobem. Už při našem prvním setkání jsem mu řekl, že musí "vyčistit" spodní patro lesů bez ohledu na to, o co ho žádají ochránci přírody," napsal a twitteru Trump.

 

"Každý rok, když zuří požáry v Kalifornii, je to stejné – a pak přijde za federální vládou pro dolary na pomoc. Už ne. Vzchopte se, guvernére," napsal Trump. Newsom na kritiku rychle reagoval a poslal Trumpovi vzkaz: "Nevěříte v klimatické změny. Z této konverzace jste omluven."

 

Požáry v těchto dnech sužují Kalifornii, ale situaci už mají hasiči z velké části pod kontrolou. Úřady zrušily příkaz k evakuaci, protože se podařilo pokročit při hašení požáru severozápadně od Los Angeles.

 

Na začátku týdne ale museli záchranáři evakuovat tisíce lidí. Počet evakuovaných se blížil čislu 200 000. Před ohněm musel utéci i herec Arnold Schwarzenegger nebo basketbalista LeBron James.

 

Kalifornie je už na boj s požáry zvyklá – jen letos kvůli ohni přišla o 38 kilometrů čtverečních lesa.

Související témata:
TN.cz