VÝRAZNÝ OBRAT

Trump i Bolsonaro se rouškám vysmívali, nyní si je pokorně navlékli

Kateřina Kučerová
Kateřina Kučerová
12.7. 2020 20:59
Téma:

Světová zdravotnická organizace oznámila rekordní počet nakažených. Za jediný den zaznamenala 230 tisíc případů. Americký prezident Donald Trump se vůbec poprvé objevil na veřejnosti s rouškou. Tuto ochranu proti nákaze přitom dosud odmítal, a to i na setkáních s velkým množstvím lidí. Spojené státy se tento týden potýkají s rekordně vysokým počtem nových případů. Jen za posledních 24 hodin přibylo více než 66 tisíc nakažených.

Čtyři měsíce poté, co Spojené státy zaznamenaly první onemocnění koronavirem, vzal Donald Trump roušku na milost. Nasadil si ji při návštěvě vojenské nemocnice Waltera Reeda. K překvapení všech ji dokonce označil za skvělou věc.


"Když jste v nemocnici, kde mluvíte s mnoha vojáky a lidmi, z nichž někteří jsou právě po operaci, je nošení roušky skvělá věc," řekl Trump. Hlava Bílého domu vsadila na eleganci, roušku sladil Trump s oblekem. Na tmavě modré roušce nechyběl znak prezidenta Spojených států.


Až dosud přitom Trump roušku nenosil. Údajně proto, aby nevypadal před světem jako slaboch. Roušku neměl ani na předvolebních mítincích. Svému protikandidátovi v podzimních prezidentských volbách Joeu Bidenovi se kvůli roušce dokonce posmíval.

 

 

Teď ale otočil. "Nikdy jsem nebyl proti rouškám, ale myslím, že nošení záleží na době a místě," prohlásil Trump.


Tento týden padají ve Spojených státech rekordy v počtu nově nakažených. V zemi onemocnělo už více než 3,35 milionu lidí a 137 tisíc zemřelo. Denně se nákaza potvrdí u více než 65 tisíc Američanů.


Roušku dlouho odmítal i brazilský prezident Jair Bolsonaro. Ten pandemii koronaviru dlouhodobě zlehčuje a o nemoci Covid-19 mluví jako o chřipečce. Brazílie je přitom druhou nejpostiženější zemí světa s více než 70 tisíci oběťmi. Sám Bolsonaro se ale tento týden nakazil a roušku začal nosit.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

rod TN.cz