Interview před cestou

Trump jede do Anglie: Meghan je drzá, Mayová brexit nezvládla!

Donald Trump telefonuje
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Téma:

Americký prezident Donald Trump odjíždí příští týden na státní návštěvu Velké Británie. Před cestou poskytl velký rozhovor, ve kterém zkritizoval jak vévodkyni Meghan Markle, tak odcházející britskou premiérku Theresu Mayovou.

Trump mimo jiné v rozhovoru pro britský bulvární list The Sun kritizoval vyjednávání Mayové o brexitu s tím, že "Británie nechala Evropské unii v ruce všechny trumfy".

 

"Před Theresou jsem zmínil, že je potřeba mít nabito. Jsem si jistý, že vaše strana mohla mít mnohem větší výhodu a vyjednávat z pozice síly. Evropská unie neměla nic, o co by mohla přijít," cituje z rozhovoru CNN.

 

Trump zároveň podpořil Borise Johnsona, bývalého starostu Londýna a exministra zahraničí Velké Británie, který je jedním z favoritů na funkci odcházející Theresy Mayové.

 

"Myslím, že Boris by odvedl velmi kvalitní práci, je talentovaný a byl by vynikající," nechal se slyšet americký prezident.

 

 

Řeč přišla i na manželku prince Harryho Meghan Markle, která pochází z USA a v minulosti se nijak netajila tím, že nechce, aby se Trump dostal do Bílého domu. Dokonce v roce 2016 řekla, že pokud Trump vyhraje, odstěhuje se do Kanady.

 

"Nevěděl jsem, že je takhle drzá. Doufám, že je v pořádku a jsem si jistý, že do královské rodiny skvěle zapadne," řekl na adresu vévodkyně Meghan Trump.

 

Pusťte si reportáž o konci Theresy Mayové:

 

pez TN.cz