Množství důkazů

Trump měl pravdu. Koronavirus má pocházet z laboratoře ve Wu-chanu

Mike Pompeo
Zdroj: Profimedia
Michaela Trochová
Michaela Trochová
Publikováno 3. 5. 2020
Téma:

Americký prezident Donald Trump není jediným, kdo původ nového koronaviru klade do souvislosti s čínskými laboratořemi. Důkazy o tom údajně má i americký ministr zahraničí.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo v americké televizi ABC oznámil, že i on má důkazy potvrzující původ koronaviru. Tvrdí, že pochází z čínské laboratoře ve Wu-chanu. Domnívá se ale, že odsud unikl nedopatřením, nemělo by jít o záměrně použitou biologickou zbraň.

 

Pompeo dokonce mluví o celé řadě důkazů, které laboratorní původ viru potvrzují. „Není to poprvé, co čelíme viru z čínské laboratoře,“ dodal dokonce Pompeo. Poukazoval tím na epidemii viru SARS, která měla být rovněž umělým virem vytvořeným v čínské laboratoři.

 

 

Donald Trump v minulosti upozorňoval, že Čína podcenila dopad nového viru a z počátku manipulovala s daty a záměrně tajila vážnost situace, kterou uniklý virus představuje.

 

 

To nyní Pompeo rovněž potvrzuje. Podle něj řídící Komunistická strana dbala více o to, aby se svět nedozvěděl o původu viru a vážnosti onemocnění Covid-19, než aby zahraniční země varovala, jakému nebezpečí budou čelit.

 

 

Pompeo hovořil také o tlaku na média a novináře, které se čínská vláda měla snažit zastrašovat a umlčet. Upozornil také na neochotu pustit cizince do zmíněné laboratoře, odkud nákaza měla vzejít. Zájem o to projevili jak Američané, tak zástupci Světové zdravotnické organizace (WHO). Získat a moci prozkoumat původní vzorky přitom může být pro poznatky virologů a epidemiologů zásadní.

 

Trump tvrdě vystupuje a sbírá informace proti Číně. Podívejte se na reportáž:

 

TN.cz