Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Silná slova

Trump vyhlásil válku KLDR, máme právo střílet! řekl Kimův ministr

Kim Čong-un, Donald Trump
Zdroj: Profimedia

"Donald Trump vyhlásil Severní Koreji válku". Těmito slovy šokoval svět severokorejský ministr zahraničí Ri Yong-ho. Dodal, že by si celý svět měl zapamatovat, že to byli Američané, kdo válku rozpoutal.

Severokorejský politik šokující slova pronesl v New Yorku při setkání s novináři. Dodal, že režim nyní zvažuje všechny možnosti včetně sestřelení amerických strategických bombardérů a dalších letadel.


A to i prý v případě, že letouny budou mimo severokorejský vzdušný prostor. "Trump se nechal slyšet, že vedení naší země už tu příliš dlouho nebude. Tím nám vyhlásil válku, řekl podle Daily Mailu Ri Yong-ho.


A dodal, že se ještě uvidí, kdo tu už dlouho nebude. Silné prohlášení notně otřáslo americkou burzou, řada akcií ztratila na ceně. Pokles se mimo jiné týká Facebooku, Applu nebo Amazonu.Ministr KLDR výhrůžkou na sestřelování amerických letadel s největší pravděpodobností reaguje na sobotní incident, kdy vojenské letouny USA prolétly kolem severokorejského pobřeží.


Napětí mezi oběma zeměmi ovšem nabírá na intenzitě už delší dobu, toto prohlášení je jen jedním v dlouhé řadě výhrůžek a útoků z jedné i druhé strany.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

RADOSTNÁ NOVINA v Bílém domě: Na svět přišel další Trump! Jaké jméno chlapeček dostal?

Chlapec (11) poslal Donaldu Trumpovi dopis o svém životním snu. Prezident mu ho splnil!

pez TN.cz