Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Neobvyklý průzkum

Trump, nebo Clintonová? To radši ať meteorit zničí Zemi, míní mladí

Hořící meteorit
Zdroj: Profimedia
Místo prezidentských kandidátů by si mladí Američané vybrali apokalypsu

Místo prezidentských kandidátů by si mladí Američané vybrali apokalypsu. Podle průzkumu by 30 až 50 procent z nich raději nechalo Zemi zničit meteoritem, než aby jim vládl Donald Trump nebo Hillary Clintonová.

Neobvyklý průzkum mezi Američany ve věku 18 až 35 let odhalil, jak jsou mladí voliči nespokojení s nabídkou prezidentských kandidátů. Respondenti totiž často místo nich vybírali možnost, aby zeměkouli zasáhl meteorit.

 

Třetina dotázaných by raději zvolila apokalypsu, než aby se do Bílého domu dostala demokratka Clintonová. A více než polovina by brala meteorit místo republikána Trumpa. Organizátoři raději upozornili, že odpovědi nebyly míněny vážně.

 

"Samozřejmě se nedomníváme, že to respondenti mysleli vážně. Fakt, že jeden ze čtyř by si radši vybral obří meteorit, ale něco vypovídá o politické nespokojenosti mezi mladými," uvedl jeden z vedoucích ankety Joshua Dyck.

 

 

Téměř 40 procent dotázaných by pak chtělo, aby se Barack Obama jmenoval doživotním americkým prezidentem. Čtvrtina by nechala výběr nové hlavy státu na loterii, další čtvrtina by pak volila meteorit před oběma kandidáty.

epa TN.cz