Zhrzený prezident

Trump zaplatil miliony za přepočítání hlasů, pomohlo přitom Bidenovi!

Téma:

Donald Trump stále odmítá uznat výhru Joa Bidena v prezidentských volbách a pokračuje v napadání jejich výsledků v jednotlivých státech. Ve Wisconsinu skončilo přepočítávání výsledků pěknou ostudou. Trumpův tým zaplatil přes 65 milionů korun za přepočet, který nakonec přidal další hlasy jeho protivníkovi.

Trumpův seznam porážek se stále zvětšuje. Po přepočítávání hlasů ve státě Wisconsin jeden ze dvou tamních okresů ohlásil výsledek. Podle něho získal Joe Biden o 132 hlasů víc než po prvním sečtení. Úředníci tam totiž našli stovky nezapočítaných volebních lístků.

 

"V hlasech jsou obrovské nesrovnalosti. Nikdo těm číslům nevěří. V dalších týdnech se budou dít věci, které budou lidi šokovat," prohlásil Donald Trump na účet prezidentských voleb.

 

 

Trumpovu žalobu neuznal ani soud v Pensylvánii, kde jeho tým zpochybňoval počet hlasů pro demokrata Bidena. Ten tam vyhrál o 81 000 hlasů. Trump se ale s rozhodnutím soudu odmítá smířit.

 

"Počet hlasovacích lístků, ktreé zpochybňujeme v Pensylvánii, je mnohokrát větší než volební rozdíl 81 000 hlasů. Není to ani těsné. Součástí tohoto případu je nezákonnost a podvod. Připravujeme dokumenty. Odvoláme se!" zuřil na twitteru.

 

 

Demokrat Joe Biden už se soustředí na budoucí prezidentské povinnosti. Jeho prioritou je pandemie koronaviru. "Jako národ se musíme spojit a bojovat za náš společný cíl, porazit tento virus," sdílel na sociálních sítích.

 

Spojené státy jsou nejvíce zasaženou zemí a počty nově nakažených tam denně stoupají. Američané by se mohli dočkat první várky vakcíny už v prosinci. Joe Biden prý ponechá rozhodnutí o její distribuci na odbornících.

Hana Jelínková, kvo TN.cz