Návštěva Japonska

Trump s Melanií vyrazil na sumo, předal pohár! Něco tu ale nehrálo

Trumpovi vyrazili v Japonsku na sumo - 3
Zdroj: Profimedia
Speciální "prezidentský pohár" váží 32 kilo
Téma:

Americký prezident Donald Trump je na státní návštěvě v Japonsku. Spolu s manželkou Melanií se vydal i na zápas sumó, kde vítězi předal speciální pohár. S japonským premiérem Šinzó Abem vyrazil na golf a barbecue.

Trumpovi přiletěli do Japonska v sobotu. V neděli měli oddychový program - golf, sumó, barbecue. Americký prezident a japonský premiér spolu nejdříve vyrazili na green, odkud si pořídili několik selfie. Podle agentury AP se Abe snaží Trumpa udržet v dobré náladě, než dojde na tvrdá obchodní jednání.

 

Na zápas sumó už Trump vyrazil i se svou manželkou Melanií. V publiku však seděli na židlích a ne na tradičních polštářích. Vítězi turnaje Asanojamovi pak realitní magnát předal speciální "prezidentský pohár", který váží 32 kilogramů. Píše o tom zpravodajský portál CNN.

 

 

GALERIE: Trumpovi na sumo

1
/
3
Zdroj: Profimedia
Trumpovi vyrazili v Japonsku na sumo - 3

 

Poté už se Trumpovi připojili k premiérskému páru v restauraci, kde si pochutnali na grilovaném kuřecím mase, luxusním steaku z japonského skotu wagyu a vanilkové zmrzlině. Místo večeře speciálně vybrali premiéřovi poradci, Trump je známý oblibou červeného masa.

 

 

"Hodně jsme mluvili o obchodu a armádě a mnoha dalších věcech. Myslím, že to byl hodně produktivní den," prohlásil poté Trump. Americký prezident s manželkou jsou na návštěvě Japonska až do úterý. Jednat má o politických a obchodních tématech.

epa TN.cz