Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Druhý summit

Trump se znovu sejde s vůdcem KLDR. Prozradil místo i datum

Druhé setkání Donalda Trumpa se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem se uskuteční ve vietnamské metropoli Hanoj. Místo konání oznámil americký prezident. Společná schůzka je naplánována na konec února.

Místo druhého setkání oznámil Trump na twitteru v pátek. Termín řekl novinářům už v úterý na svém vystoupení o stavu Unie. Kde k setkání dojde, však tehdy ještě nezmínil.

 

"Moji zástupci právě po velmi produktivním jednání opustili Severní Koreu. Na něm bylo dohodnuto místo a čas druhého summitu s Kim Čong-unem. Ten se bude konat v Hanoji ve Vietnamu 27. a 28. února. Těším se na setkání s předsedou Kimem a na pokrok v otázce míru," napsal Trump.

 

O podrobnostech chystaného summitu jednal v Pchjongjangu americký velvyslanec pro Severní Koreu (KLDR) Stephen Biegun. Se svým protějškem mluvili o tom, jak pokročit v plnění závazků z prvního singapurského summitu mezi prezidentem Trumpem a Kim Čong-unem.

 

 

Ty se týkají úplné denuklearizace, přeměny vztahů mezi USA a KLDR nebo budování trvalého míru na Korejském poloostrově.

 

První summit se konal v Singapuru loni v červnu a Trump se na něm se severokorejským vůdcem shodli, že chtějí Korejský poloostrov bez jaderných zbraní. Harmonogram nukleárního odzbrojení si ale nestanovili.

 

pan TN.cz