Nový domov v nejistotě

Trump to řekl jasně: Královnu obdivuji, za Meghan platit nehodlám

Michaela Trochová
Michaela Trochová
30.3. 2020 8:29
Téma:

Poté, co se britský princ Harry se svou chotí Meghan rozhodli, že nechtějí žít pouze v Británii, nastalo velké hledání jejich nového domova za mořem. Dlouho to vypadalo, že novou domovinou se jim stane Kanada, nyní se ale poohlížejí přímo ve Spojených státech.

Ikonický pár má sice miliony příznivců po celém světě, svými vrtochy, které předvádějí v posledních měsících, narůstá ale také seznam jejich odpůrců. Na jejich seznam se nyní zřejmě připojil i americký prezident Donald Trump.

 

"Jsem velkým obdivovatelem královny a Británie. Objevily se informace, že Harry a Meghan, kteří opustili království, se chystají usadit v Kanadě. Nyní z Kanady odešli do USA. Spojené státy ale nebudou platit za jejich ochranu. Oni musí platit sami," napsal Trump na  svém twitteru.

 

 

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu se na začátku letošního roku rozhodli opustit role předních členů královského dvora a vzdát se povinností s touto rolí spojených. Meghan také zatoužila nemít domov pouze v Británii, ale i blíže své rodné Americe a své matce, se kterou má velmi blízký vztah.

 

Po několikaměsíčním pobytu v Kanadě se nyní přesunuli do Spojených států, konkrétně do Los Angeles, které je rodným městem bývalé herečky. To jen potvrzuje dohady, že Mehgan by se ráda vrátila ke své přerušené filmové kariéře.

 

 

Život členů královské rodiny je neobyčejně nákladný, v souvislosti se stěhováním Harryho a Meghan se řešila především otázka finančního zajištění jejich bezpečnosti, která by mohla padnout právě na jejich novou domovinu. Odmítavě se k těmto poplatkům stavěl již kanadský premiér, Spojené státy zastávají totožný postoj. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu mají ale údajně otázku svého bezpečnostního zajištění již vyřešenou a platby za takové služby po USA žádat nehodlají. Údajně se již zabezpečili ze soukromých zdrojů.

 

Pár by měl mít finanční zajištění svého nového života nyní již skutečně vyřešené, právě s koncem března končí i ochranná ruka, kterou nad nimi držel britský královský palác. S oficiálním ukončením svých povinností vůči trůnu nyní již nedosáhnou na finanční zdroje, placené z kapes britských daňových poplatníků. 

TN.cz