Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

statečný chlupáč

Trump vzdal hold psímu hrdinovi. Zranil se při dopadení vůdce ISIS

Armádní pes se podílel na dopadení Bagdádího
Zdroj: Profimedia
Armádní pes se podílel na dopadení vůdce Islámského státu
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 29. 10. 2019

Americký prezident Donald Trump na twitteru zveřejnil fotku psího hrdiny, který se podílel na vojenské operaci v Sýrii a přispěl k dopadení vůdce Islámského státu Abú Bakr al-Bagdádího. Zraněnému zvířeti poděkoval za skvělou práci.

"Zveřejnili jsme fotografii úžasného psa (jméno neodkryjeme), který odvedl skvělou práci při dopadení a zabití vůdce Islámského státu, Abú Bakr al-Bagdádího," napsal americký prezident Donald Trump na svém účtu na twitteru, kam přidal fotku psího hrdiny.

 

Ten se zúčastnil americké operace v Sýrii, která vedla k dopadení vůdce Islámského státu. Pes Bagdádího pronásledoval ve slepém tunelu, tam ale terorista odpálil výbušninu, kterou měl po celou dobu na sobě, a zabil sebe i své tři děti.

 

 

Během exploze statečný chlupáč utrpěl zranění. Ta naštěstí nebyla fatální, vojenský pes se tak brzy vrátí do služby ke svému psovodovi. Vzhledem k tomu, že jsou oba součástí elitní vojenské jednotky Delta Force, nemůže být zveřejněno jméno ani jednoho z nich.

 

 

Abú Bakr al-Bagdádí byl podle Bílého domu nejhledanějším teroristou světa. Stál u založení Islámského státu, jehož vůdcem se posléze stal. "Je to obrovské vítězství pro Ameriku, a také pro prezidenta Trumpa," citoval hrdě Trump deník NY Times na twitteru.

 

TN.cz