statečný chlupáč

Trump vzdal hold psímu hrdinovi. Zranil se při dopadení vůdce ISIS

Armádní pes se podílel na dopadení Bagdádího
Zdroj: Profimedia
Armádní pes se podílel na dopadení vůdce Islámského státu
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 29. 10. 2019
Téma:

Americký prezident Donald Trump na twitteru zveřejnil fotku psího hrdiny, který se podílel na vojenské operaci v Sýrii a přispěl k dopadení vůdce Islámského státu Abú Bakr al-Bagdádího. Zraněnému zvířeti poděkoval za skvělou práci.

"Zveřejnili jsme fotografii úžasného psa (jméno neodkryjeme), který odvedl skvělou práci při dopadení a zabití vůdce Islámského státu, Abú Bakr al-Bagdádího," napsal americký prezident Donald Trump na svém účtu na twitteru, kam přidal fotku psího hrdiny.

 

Ten se zúčastnil americké operace v Sýrii, která vedla k dopadení vůdce Islámského státu. Pes Bagdádího pronásledoval ve slepém tunelu, tam ale terorista odpálil výbušninu, kterou měl po celou dobu na sobě, a zabil sebe i své tři děti.

 

 

Během exploze statečný chlupáč utrpěl zranění. Ta naštěstí nebyla fatální, vojenský pes se tak brzy vrátí do služby ke svému psovodovi. Vzhledem k tomu, že jsou oba součástí elitní vojenské jednotky Delta Force, nemůže být zveřejněno jméno ani jednoho z nich.

 

 

Abú Bakr al-Bagdádí byl podle Bílého domu nejhledanějším teroristou světa. Stál u založení Islámského státu, jehož vůdcem se posléze stal. "Je to obrovské vítězství pro Ameriku, a také pro prezidenta Trumpa," citoval hrdě Trump deník NY Times na twitteru.

 

TN.cz