Trump v Indii

Trumpova návštěva Indie. Při demonstracích zemřelo deset lidí

Donald Trump s manželkou dorazil do Indie
Zdroj: APTN
Téma:

První oficiální návštěva Indie prezidenta USA Donalda Trumpa nemá šťastné načasování. Zatímco on se věnuje především svým pracovním záležitostem – podpisům smluv o obraně, energii a telekomunikacích, ve městě se odehrávají demonstrace.

Donald Trump v Indii stihl uzavřít několik smluv, na vyjednávání všech bodů programu ale nedošlo. Jeho návštěva Nového Dillí byla přerušena demonstracemi. Zemřelo deset lidí, včetně policisty, dalších 150 je zraněno.

 

Obyvatelé hlavního města protestovali proti kontroverznímu zákonu, který se týká podmínek státní příslušnosti a občanství. To podle kritiků diskriminuje muslimy, uvedl server BBC. Výtržnosti ve městě upozadily prezidentovu návštěvu.

 

 

Trump a indický premiér Naréndra Módí v pondělí promluvili ke 100 000 davu na kriketovém stadionu. "Poslední dva dny, především včera na stadionu, pro mne byly velkou ctí. Lidé zde byli zřejmě víc kvůli vám (kvůli Naréndrovi Módímu) než kvůli mně… Pokaždé, když vás zmíním, jsou nadšení. Lidé zde vás milují," řekl Trump.


Reportáž o návštěvě Trumpa v Indii:

pb TN.cz