Jared Kushner

Trumpův zeť žádal o tajné spojení s Kremlem! Zajímá se o něj FBI

Jared Kashner a Ivanka Trump
Zdroj: Profimedia
Jared Kushner a jeho manželka Ivanka Trumpová
Téma:

Jared Kushner, poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa a manžel jeho dcery Ivanky, žádal o zřízení tajného kanálu pro komunikaci s Kremlem. Tvrdí to americký deník The Washington Post.

Kushner měl žádat o tajný komunikační kanál ruského velvyslance Sergeje Kisljaka, se kterým se sešel na začátku prosince. Podle deníku chtěl Trumpův zeť k diskusím s Kremlem využívat ruské diplomatické prostory ve Spojených státech. Tím by komunikaci uchránil před případným nahráváním a sledováním.

 

Už v pátek přitom americká média informovala, že Kushnera začal vyšetřovat FBI kvůli možnému ovlivnění amerických prezidentských voleb Ruskem. Zatím ho prý chtějí pouze vyslechnout, podezřelý z nějakého zločinu není.

 

List The Washington Post, který se odvolává na americké představitele, kteří jsou obeznámeni s tajnými zprávami, napsal, že byl ruský velvyslanec Kushnerovým návrhem zmaten a překvapen. Informaci předal nadřízeným. Jestli Kushner tento kanál k diskuzi s Kremlem opravdu využíval, není jasné.

 

 

Bílý dům ani sám prezident Donald Trump, který je jinak aktivní na sociálních sítích, zatím zprávu nekomentovali. Vliv Ruska na americké  volby vyšetřují kromě FBI i čtyři kongresové výbory. Trump spojení s Moskvou popírá a vyšetřování označuje za hon na čarodějnice.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz