masivní požár

Chebskou tržnici pohltily plameny, museli pomáhat i němečtí hasiči

Téma:

Masivní požár na tržnici ve Svatém Kříži u Chebu zaměstnával od pozdních pondělních hodin velké množství hasičů a policistů. Plameny se rychle rozšířily na několik stánků, v některých z nich byla uskladněna zábavní pyrotechnika. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu.

Na tržnici ve Svatém Kříži začalo hořet v pondělí ve večerních hodinách. Na místo vyrazilo osm jednotek hasičů s dvaceti cisternami. Hasičům z Karlovarského kraje pomáhali i kolegové z německého Waldsassenu.

 

"Na tržnici ve Svatém Kříži u Chebu hoří prodejní stánky. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu," potvrdil v pondělí večer mluvčí karlovarských hasičů na Facebooku.

 

V některých stáncích byla podle něj uložena zábavní pyrotechnika, hrozilo tak její vznícení. Požár zasáhl přední část tržnice a plameny pohltily zhruba čtvrtinu z celkového počtu prodejních stánků.

 

GALERIE: Požár tržnice v Chebu

1
/
19
Zdroj: HZS Karlovarského kraje
Požár tržnice v Chebu - 19

 

"Během likvidace plamenů došlo k několika iniciacím této pyrotechniky. Hasiči dostali požár pod kontrolu do hodiny a půl od nahlášení. Nadále pokračovalo dohašování, které komplikovalo množství zboží ve stáncích," uvedl mluvčí Karlovarských hasičů Martin Kasal.

 

S ohněm bojovali profesionální hasiči z Chebu a Sokolova a dobrovolní hasiči z Kynšperku, Hazlova, Březové a z Chebu-Hájí. Českým hasičům vypomohli také hasiči z německého Waldsassenu. Po půlnoci se jednotky začaly vracet na základny. Požářiště do rána hlídali hasiči z Chebu a policisté.

 

 

V kontrole požářiště a v dohašování pokračovali hasiči i v úterý dopoledne, kdy se na místo vrátili také vyšetřovatelé. Ti zjišťují, proč vůbec hořet začalo. Výše škody zatím také nebyla vyčíslena. Naštěstí se celá událost obešla bez zranění.

klma TN.cz