Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.7. 2018 15:34
neštěstí v letovisku

Tsunami zasáhlo španělské ostrovy! Muž zemřel před rodinou

V pondělí ráno zažili turisté a obyvatelé španělských ostrovů Mallorca a Menorca obrovský šok. Pláže zasáhlo malé tsunami. To se zřejmě stalo osudným 52letému muži, který se utopil před očima vlastní rodiny.

Nejednalo se však o klasické tsunami, které vzniká při podmořském zemětřesení či sesuvu půdy. Vlny, které se na ostrovech vytvořily, odborníci nazývají meteotsunami. Jedná se o bouřlivé vlnobití, které má meteorologický původ a jeho následky nejsou zdaleka tak ničivé jako u klasického tsunami.

 

Přesto může mít katastrofální následky. Tsunami se zřejmě stalo osudným německému turistovi, který trávil rodinnou dovolenou na Mallorce. Muže strhla do moře obrovská vlna a ten se následně utopil před očima své rodiny na jižním pobřeží ostrova, informovala v úterý agentura DPA.

 

 

Němec (52) se s manželkou a dětmi vypravil na procházku po pobřeží nedaleko přístavu Porto Petro. I přes silné vlnobití zůstala celá rodina stát na schodech, které vedly k pobřeží. Muže pak společně s dětmi zasáhla vysoká vlna, uvedly v úterý místní noviny Diario de Mallorca a Ultima Hora.

 

 

Matce se podařilo zachránit alespoň dceru. Na pomoc jí okamžitě přiběhli místní obyvatelé, kteří jejího syna s manželem vytáhli z vody pomocí kánoe. Dítě bylo v pořádku. Muže se však záchranářům oživit nepodařilo.

 

Policisté nevylučují, že muž po pádu do moře narazil na skálu, a proto se utopil. Objasnění přinese až pitva. Celý případ vyšetřuje policie.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dívka (†15) si koupila kebab: Chvíli potom, co ho snědla, zemřela!

Dívka přijela na víkend domů ze školy: Matka si myslela, že je ve stresu! Po pár dnech však zemřela

ls TN.cz
Reklama