dokončení ražby

VIDEO: Tunel u Ejpovic slavnostně prorazili! Cesta se zkrátí o 9 minut

Téma:

Tunel Ejpovice, součást nejdelší železniční trati v Čechách, byl dnes slavnostně proražen až na konec. Modernizací úseku na trase Praha - Plzeň se zkrátí trať až o šest kilometrů a devět minut. Proražení posledních metrů vysílal portál TN.cz v přímém přenosu.

Modernizovaný úsek je součástí dopravní sítě a vnitrostátního třetího tranzitního železničního koridoru, jenž vede z Prahy přes Plzeň a Cheb až na státní hranici s Německem.

 

Tunel Ejpovice je železniční tunel stavěný na trati Praha–Plzeň mezi železniční stanicí Ejpovice a zastávkou Plzeň - Doubravka. Stavbu tunelu nařídilo ministerstvo dopravy v rámci modernizace třetího tranzitního železničního koridoru na území České republiky a jeho integrace do evropské železniční sítě.

 

 

Tunelový komplex Ejpovice je tvořen dvěma tubusy, jižním a severním. Ražba jižního tunelového tubusu začala v únoru 2015, prorážka do výjezdového portálu Doubravka se uskutečnila v červnu 2016. Ražby severní tunelové trouby začaly v září 2016. První vlaky by se na této trati mohly objevit již v prosinci 2018. 

Související témata:
kik TN.cz