Oblíbená destinace

Tunisko se chystá na návrat turistů, vydalo podrobný MANUÁL opatření

Tunis
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 4. 6. 2020
Téma:

Vypadá to, že letní dovolená v zahraničí je stále pravděpodobnější. Poté, co plány na brzké znovuotevření hranic pro zahraniční turisty oznámilo Řecko a Španělsko, se k nim nyní přidala i další oblíbená dovolenková destinace - Tunisko.

Severoafrická země totiž oznámila, že se znovu otevře světu ještě před začátkem letních prázdnin - konkrétně 27. června. Jak připomíná portál Arab News, Tunisané se s pandemií vypořádali velmi dobře - země hlásí 1070 nemocných a 48 mrtvých. V nemocnicích zůstávají už pouze dva pacienti s Covid-19.

 

Jak v tiskové zprávě upozornilo místní ministerstvo cestovního ruchu, nebezpečnou nákazu se podařilo zkrotit i díky použití nejmodernějších technologií - ulice monitorují roboti, ve vzduchu pro změnu krouží drony vybavené termokamerami.

 

Přesto bude letošní letní dovolená na Džerbě nebo přímo v pevninském Tunisku jiná než v předchozích letech. Země sice turistům otevírá hranice, aby zachránila letní sezónu, ale zároveň zavádí řadu opatření a omezení, aby ochránila zdraví návštěvníků i "domorodců". Úřady při té příležitosti vydaly podrobný manuál, v němž jsou všechny změny popsané.

 

 

"Všechna hygienická nařízení tohoto manuálu se musí okamžitě zavést, přísně dodržovat a jejich plnění se bude průběžně kontrolovat. V průběhu dalších týdnů se tento manuál může měnit dle aktuálního vývoje pandemie," píší tuniské úřady v příručce.

 

Podle manuálu například při převozech autobusy musí řidič i cestující mít roušky, ve vozech také má být k dispozici dezinfekce. Všichni také musejí dodržovat bezpečné rozestupy.

 

Celý manuál si můžete přečíst zde:

 

Manuál opatření a omezení platných pro pobyt v Tunisku [pdf]

 

Hotely i restaurace budou smět být obsazené pouze z poloviny, mezi stoly budou muset být rozestupy minimálně 2,5 metru a bude omezený i počet lidí u jednotlivých stolů. Rozestupy budou povinné i na plážích či u bazénů.

 

Svoje hranice chtějí turistům v nejbližších týdnech otevřít také Řecko či Španělsko. I zde se dá ovšem počítat s tím, že pobyty budou kvůli pandemii jiné než obvykle.

 

Více informací najdete v reportáži TV Nova:

 

 

 

 

 

TN.cz